Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Kotlíkové dotace

Kotlíkové dotace budou v roce 2022 pokračovat.

Výzva na kotlíkové dotace, které mají za cíl motivovat majitele domů, aby přistoupili k výměně starých kotlů za ekologičtější způsoby vytápění, bude opět vyhlášena na začátku roku 2022.

O přidělení dotace tentokrát nebude rozhodovat rychlost předložení elektronické žádosti, ale vyplnění tzv. „předžádosti“ se základními údaji žadatele a uvedením nového zdroje vytápění. Vyplněním předžádosti získá kraj informace o celkové částce požadovaných dotací, o kterou poté požádá Ministerstvo životního prostředí.

V rámci kotlíkových dotací 2021+ bude podporována výměna kotlů na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy v rodinných a bytových domech a nově i v rekreačních objektech. Výměna může být realizována od 1. ledna 2021 a žadatel musí být vlastníkem nebo spoluvlastníkem nemovitosti.

V září 2022 začne ze zákona platit zákaz vytápět starými kotli na uhlí nebo dřevo, které nedosahují alespoň 3. emisní třídy. Kotlíkové dotace budou proto pokračovat až do roku 2022. Nově se prostřednictvím krajů soustředí na domácnosti s nižšími příjmy, kterým poskytne až 95% dotaci na výměnu starého kotle.

Ke stažení : 

 

Předžádost a veškeré podrobné informace najdete v průběhu měsíce října na: www.kr-zlinsky.cz/kotliky.

Pro více informací napište na: kotliky@kr-zlinsky.cz.

 

Další zdroje informací: 

Doplňující informace ze Zlínského kraje :

 

 

Nastavit upozornění
Upozornit na
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Admin

Opakovaně upozorňuji na možnost podání předžádosti o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti na výměnu starých kotlů I. a II. emisní třídy ve výši 95%. Pokud potřebujete s podáním předžádosti pomoct, případně potřebujte další info o této dotaci, nebojte se obrátit i přímo na mne či úřednice OÚ. Zpracování předžádosti, které trvá cca do 5-minut vám bezplatně zajistíme přičemž její podání není pro vás závazné. Jsme připraveni vám pomoci i s následným zpracováním žádosti, s pohledu vyúčtování dotace i odborným dozorem nad průběhem realizace a samozřejmě i vyúčtování Pokud se v roce 2022 rozhodnete, že žádost nakonec nepodáte, nehrozí vám žádný… Číst vice »

Admin

Nejen ke Kotlíkové dotaci bude možno získat informace i na Energetickém semináři č.1, který je ve spolupráci s obcí Březolupy pořádán pro naše území ve sklepě víceúčelové haly a to ve čtvrtek 4.11.2021 od 17.00hod.
více info :
Pozvánka na energetický seminář č.1 – Obec Březolupy (brezolupy.cz)

Admin

Od 11.10.2021 začal Zlínský kraj přijímat předžádosti pro tzv. „Kotlíkové dotace“ pro rok 2022. Ti z vás, kteří doma topí kotli I. a II. emisní třídy totiž budou muset své kotle nejpozději k 31.8.2022 vyměnit ze novější ( přesněji provedená výměna nebo alespoň podaná žádost o dotaci ). Stávající informace hovoří o tom, že ti co podají předžádosti a následně splní podmínky výměny mají na dotaci nárok. Proto prosím resp. vyzývám všechny vlastníky takovýchto kotlů, nechť si své předžádosti zpracují a odevzdají. K vyplnění postačí vaše běžné údaje ( jméno, příjmení, adresa, kontakty ) + uvedení o jaký typ nového… Číst vice »

Skip to content