Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Střelecký klub

Historie střelectví v Březolupech začíná v roce 1971, kdy vznikl nový oddíl střelců z malorážek při ZO Svazarmu Březolupy. V 70. a 80. letech byl střelecký sport v Březolupech velmi úspěšný. Dobré výsledky členů na závodech, početná mládežnická základna, nová střelnice v lokalitě Chrástka. 

V roce 1991 vzniká nový Sportovně střelecký klub Březolupy, který je součástí Technických sportů Březolupy.
V 1999 jsme navázali na tradice práce s mládeží a obnovili oddíl mládeže. Po letech práce se nám podařilo vychovat střelce, kteří startují v Českém poháru mládeže a Mistrovství ČR ve sportovní střelbě. Nejlepší střelci jsou podle výkonosti zařazeni v Regionálním střeleckém centru mládeže Ostrava.

Náplní naší současné činnosti je zejména střelba mládeže ze vzduchových a malorážových zbraní. Pravidelně se zúčastňujeme střeleckých soutěží všech kategorií. 

K rozvoji a propagaci střeleckého sportu v našem regionu přispíváme pořádáním závodů ve sportovní střelbě. Jeden z našich závodů ze vzduchových zbraní Zlatá diabolka je nejstarším střeleckým kláním ve Zlínském kraji. V roce 2015 jsme obnovili tradici Dukelského závodu branné zdatnosti pro žáky ZŠ Březolupy. 

Areál sportovní střelnice není využíván jen členy našeho klubu, ale také členy Klubu vojáků v záloze Březolupy a střeleckou veřejností. Střelba mládeže je především celoroční střelba ze vzduchových zbraní na kryté střelnici, která musí splňovat požadavky pravidel sportovní střelby. Z těchto důvodů se připravuje výstavba nové vzduchovkové střelnice vybavené elektronickým terčovým zařízením pro tréninkovou i závodní činnost.

Skip to content