Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Výstraha

VÝSTRAHA ČHMÚ VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

 

Zpráva č. 000383
Odesláno: 15.10.2020 11:56:07
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000382 vydanou 15.10.2020 v 04:52:01 hodin
Územní platnost: Zlínský kraj

Meteorologická situace: Tlaková níže nad Polskem se vyplňuje a postupuje k severovýchodu. Její vliv na počasí u nás z hlediska srážkové činnosti výrazně zeslábl.

 

Povodňové ohrožení Extrémní st. nebezpečí
15.10. 12:00  – do odvolání
Popis: Povodně. 3. (nejvyšší) stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech. Voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti a může omezit lidskou činnost.
Doporučení: Povodně. Voda může zaplavovat níže položené obydlené oblasti, komunikace, může omezit lidskou činnost a působit škody v krajině a na majetku. Snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru. Připravit se na možnost dopadů povodně. Některé silnice a mosty mohou být uzavřeny. Parkovat vozidla na výše položených místech. Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí apod. v korytě toku a bezprostředním okolí a jízdy autem přes povodňovou vodu. Vyhnout se kontaktu s povodňovou vodou a jejími usazeninami – mohou být kontaminovány. Omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů.
Územní platnost: ORP Otrokovice, ORP Kroměříž, ORP Uherské Hradiště

 

Povodňová bdělost Nízký st. nebezpečí
15.10. 12:00  – do odvolání
Popis: Povodňová bdělost – 1. (nejnižší) stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech.
Doporučení: Vzestupy hladin řek, kdy se voda ještě nevylévá z břehů. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku.
Územní platnost: Okres Vsetín
Nastavit upozornění
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content