Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

VÝSTRAHA

VÝSTRAHA ČHMÚ VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

Zpráva č. 000385
Odesláno: 16.10.2020 11:04:35
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000384 vydanou 15.10.2020 v 13:40:13 hodin
Územní platnost: Zlínský kraj

Meteorologická situace: Po zadní straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad východní a jihovýchodní Evropou k nám bude proudit studený a vlhký vzduch od severovýchodu.

 

Povodňová pohotovost Vysoký st. nebezpečí
16.10. 11:30  – do odvolání
Popis: Povodňová pohotovost – 2. stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech. Voda v řekách se může vylévat z břehů do okolní krajiny.
Doporučení: Vzestupy hladin řek, voda v některých řekách se může vylévat z břehů do okolní krajiny. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Možnost průtoků vody přes komunikace, riziko aquaplaningu. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Uposlechnout pokynů povodňových orgánů, policie a Hasičského záchranného sboru. Připravit se na možnost vzniku povodně. Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí apod. v korytě toku a bezprostředním okolí. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst. Omezit pohyb v podmáčených oblastech, kde hrozí pády stromů.
Územní platnost: ORP Otrokovice, ORP Kroměříž, ORP Uherské Hradiště

 

Povodňová bdělost Nízký st. nebezpečí
16.10. 11:30  – do odvolání
Popis: Povodňová bdělost – 1. (nejnižší) stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech.
Doporučení: Vzestupy hladin řek, kdy se voda ještě nevylévá z břehů. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu (na www.chmi.cz nebo v médiích). Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku.
Územní platnost: Okres Vsetín
Nastavit upozornění
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content