Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Výstraha

VÝSTRAHA ČHMÚ VÝSTRAHA PŘEDPOVĚDNÍ POVODŇOVÉ SLUŽBY ČHMÚ

VÝSTRAHA ČHMÚ
SYSTÉM INTEGROVANÉ VÝSTRAŽNÉ SLUŽBY

Zpráva č. 000200
Odesláno: 28.6.2021 11:39:46
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000199 vydanou 28.06.2021 v 09:20:34 hodin
Územní platnost: Zlínský kraj

Meteorologická situace: Od západu postoupí nad naše území brázda nízkého tlaku vzduchu, v které se začne vlnit frontální rozhraní mezi teplým vzduchem na východě a chladným na západě.

 

Vysoké teploty Nízký st. nebezpečí
29.6. 12:00  – 29.6. 20:00
Popis: Odpolední teploty překročí 31 °C.
Doporučení: Vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.
Územní platnost: ORP Luhačovice, ORP Otrokovice, ORP Vizovice, ORP Zlín, Okres Kroměříž, Okres Uherské Hradiště

 

Silné bouřky Nízký st. nebezpečí
29.6. 18:00  – 30.6. 06:00
Popis: Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, ve kterých se může lokálně vyskytnout přívalový déšť s úhrny kolem 30 mm, nárazy větru kolem 70 km/h a kroupy.
Doporučení: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.
Územní platnost: Zlínský kraj

Distribuce: ZLK

Nastavit upozornění
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content