Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

VÝSTRAHA

VÝSTRAHA ČHMÚ SYSTÉM INTEGROVANÉ VÝSTRAŽNÉ SLUŽBY.

Zpráva č. 000041
Odesláno: 7.2.2022 11:06:01
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000040 vydanou 06.02.2022 v 12:52:02 hodin
Územní platnost: Zlínský kraj

Meteorologická situace: Po zadní straně tlakové níže nad Pobaltím k nám v čerstvém severozápadní proudění proniká studený a vlhký vzduch. V něm se budou vytvářet četné sněhové přeháňky.

 

Silný vítr Nízký st. nebezpečí
7.2. 11:05  – 7.2. 21:00
Popis: V pondělí se očekávají nárazy větru 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách kolem 25 m/s (90 km/h).
Doporučení: Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.
Územní platnost: ORP Otrokovice, ORP Holešov, ORP Kroměříž, ORP Uherské Hradiště

 

Nová sněhová pokrývka Nízký st. nebezpečí
7.2. 11:05  – 7.2. 21:00
Popis: Zejména během pondělního večera očekáváme četné sněhové přeháňky, ojediněle i silné s dosažením intenzity až 5 cm/1 h. Na horách připadne až 15 cm nového sněhu/12 h.
Doporučení: Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice. Při cestování se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně. Nezapomenout na zimní výbavu, při cestách do hor i sněhové řetězy, nutné jsou zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku. Na horách dodržovat pokyny Horské služby.
Územní platnost: ORP Rožnov pod Radhoštěm, ORP Vsetín

 

Sněhové jazyky
nad 600 m n.m.
Nízký st. nebezpečí
7.2. 11:05  – 8.2. 09:00
Popis: Na horách se budou tvořit sněhové jazyky, místy i závěje.
Doporučení: Zhoršení sjízdnosti komunikací, některé vozovky mohou být nesjízdné. Při řízení auta je nutná zvýšená opatrnost. Při cestování sledovat dopravní zpravodajství. Na horách dodržovat pokyny Horské služby.
Územní platnost: ORP Rožnov pod Radhoštěm, ORP Vsetín

 

Náledí
pod 600 m n.m.
Nízký st. nebezpečí
7.2. 17:00  – 8.2. 09:00
Popis: Po četných sněhových přeháňkách, které se budou vyskytovat později odpoledne a večer, se bude v pondělí večer a v noci na úterý v polohách pod 600 m tvořit náledí.
Doporučení: Nebezpečí úrazů v důsledku uklouznutí. Na neošetřených komunikacích hrozí problémy v dopravě a zvýšená nehodovost. Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům se doporučuje sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně.
Územní platnost: ORP Luhačovice, ORP Valašské Klobouky, ORP Vizovice, ORP Zlín, ORP Bystřice pod Hostýnem, ORP Uherský Brod, Okres Vsetín

Distribuce: ZLK

Nastavit upozornění
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content