Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

VÝSTRAHA

VÝSTRAHA ČHMÚ SYSTÉM INTEGROVANÉ VÝSTRAŽNÉ SLUŽBY.

Zpráva č. 000242
Odesláno: 24.7.2023 11:15:52
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000241 vydanou 23.07.2023 v 10:50:01 hodin
Územní platnost: Zlínský kraj

Meteorologická situace: Přes střední Evropu postupuje zvolna k východu zvlněná studená fronta, před kterou k nám proudí teplý vzduch od jihozápadu.

 

Nebezpečí požárů Nízký st. nebezpečí
24.7. 11:09  – do odvolání
Popis: Nebezpečí vzniku požárů.
Doporučení: V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů. Nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Řídit se místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát na úsporné hospodaření s vodou.
Územní platnost: Okres Zlín, Okres Kroměříž, Okres Uherské Hradiště, ORP Vsetín

 

Vysoké teploty
mezi 0 a 600 m n.m.
Nízký st. nebezpečí
24.7. 12:00  – 24.7. 21:00
Popis: Odpolední teploty překročí 31 °C.
Doporučení: Vysoká zátěž na lidský organismus, nebezpečí přehřátí a dehydratace. Doporučuje se dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo i zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných automobilech.
Územní platnost: Zlínský kraj

 

Silné bouřky Nízký st. nebezpečí
24.7. 12:00  – 24.7. 24:00
Popis: Lokálně se očekávají silné bouřky, v kterých se mohou vyskytnout především nárazy větru kolem 75 km/h a menší kroupy.
Doporučení: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.
Územní platnost: Zlínský kraj

Distribuce: ZLK

Nastavit upozornění
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content