Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

VÝSTRAHA

VÝSTRAHA ČHMÚ SYSTÉM INTEGROVANÉ VÝSTRAŽNÉ SLUŽBY.

Zpráva č. 000106
Odesláno: 25.3.2024 10:43:09
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000105 vydanou 24.03.2024 v 10:50:51 hodin
Územní platnost: Zlínský kraj

Meteorologická situace: V pondělí odpoledne a večer a v noci na úterý k nám bude od jihozápadu přechodně zasahovat nevýrazný výběžek vyššího tlaku vzduchu, v důsledku čehož dojde k poklesu teplot. V úterý během dne k nám po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou začne v čerstvém jižním až jihovýchodním proudění proudit teplý vzduch.

 

Mráz ve vegetačním období
mezi 0 a 500 m n.m.
Nízký st. nebezpečí
25.3. 21:00  – 26.3. 06:00
Popis: Pokračuje rozkvět ovocných stromů, především meruněk, broskvoní, slivoní a třešní v nadmořských výškách až do 450 m. V pondělí večer a v noci na úterý může teplota klesnout až na -2 °C, v údolích až na -4 °C. Při déletrvajícím mrazu může dojít k poškození kvetoucích stromů. V úterý k ránu se budou případné mrazy zmírňovat.
Doporučení: Nebezpečí poškození vegetace. V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot (zpravidla před východem Slunce), nebo dýmování/zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů.
Územní platnost: Zlínský kraj

 

Silný vítr Nízký st. nebezpečí
26.3. 09:00  – 27.3. 21:00
Popis: Od úterního dopoledne do středečního večera bude vát čerstvý jihovýchodní až jižní vítr, místy s nárazy 15 až 20 m/s (55 až 70 km/h).
Doporučení: Možná poškození stromů a lesních porostů, možné menší škody na budovách. Nebezpečí úrazu uvolněnými předměty a zlomenými větvemi, možné komplikace v dopravě. Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií.
Územní platnost: Zlínský kraj

Distribuce: ZLK

Nastavit upozornění
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Skip to content